Pokal Novega mesta 2022

Danes je 25-članska ekipa mlajših in starejših dečkov in deklic JK Acron Slovenj Gradec in JK Muta nastopila na Pokalu Novega mesta. Tekmovanja se je skupno udeležilo 174 judoistov in judoistk iz 19 klubov in 3 držav.

Korošci so osvojili kar 18 odličij. Med starejšimi dečki so si zlata priznanja priborili Jaka Gošnak do 46 kg, Aleks Krivec do 50 kg in Ožbej Sovinc do 55 kg. Srebrna odličja so si priborili Jan Gaberšek do 38 kg, Ana Kozamurnik do 44 kg in Taj Temniker do 50 kg. Bron sta osvojili Vita Gašper do 36 kg in Leja Lorenci do 44 kg. Oskar Šmid do 42 kg in Aljaž Pungartnik do 50 kg sta osvojila 7. mesti.

Pokal Novega mesta 2022 U12

Med mlajšimi dečki in deklicami so zlate medalje osvojili Tilen Zdovc do 38 kg, Žana Kojzek do 57 kg in Rene Uršnik nad 60 kg. Srebro sta si prislužila Ema Skutnik Palir do 44 kg in Gal Gril do 60 kg. Bron pa so osvojili Jakob Jezovšek Slatinek do 32 kg, Uroš German do 38 kg, Patrik Kotnik do 42 kg, Jan Pantner do 46 kg in Viktor Kravcar nad 60 kg. Luka Gošnak in Matic Kure sta osvojila 5. mesti, Aljaž Jezernik pa 7. mesto, vsi do 32 kg. Prav tako na 7. mestu je končal Mark Dobnik do 38 kg. Anej Mozer do 35 kg pa je žal tekmovanje zaključil brez uvrstitve.

Judo klub Acron Slovenj Gradec je po številu medalj zasedel skupno 2. mesto med vsemi nastopajočimi klubi.

Ekipa se zahvaljuje avtoprevozništvu Modri dirkač Ivan Arauš s.p. za varen prevoz in Vagon gostinstvu za okusne pice po tekmovanju.